kuchenna bateria

Wybieramy baterię kuchenną!

Bateria kuchenna czy inaczej zwana zlewozmywakową, jest jednym z ważniejszych elementów kuchennego wyposażenia. Tak naprawdę wielu ekspertów przekonuje, że wręcz całą aranżację kuchni powinniśmy zacząć właśnie od niej.  Wybór tej najbardziej optymalnej nie należy do najłatwiejszych. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, by bateria nie tylko była praktyczna, ale także stała się ciekawą dekoracją.

bateria do kuchni

Ciekawy design w parze z jakością

Właśnie tak! Na rynku dostępne są baterie, które nie tylko są dobre pod względem jakościowym, ale także ciekawe wizualnie. Pierwszą, podstawową zasadą jest ta dotycząca miejsca zakupu samej baterii. Nie powinniśmy kupować takich elementów wyposażenia w przypadkowym markecie. Powinien być to sklep branżowy, by mieć pewność, że produkty, które są w nim oferowane spełniają wszystkie kryteria. Wybierając baterię w markecie przede wszystkim nie możemy liczyć na długi okres gwarancyjny, a także na dostępność części zamiennych.

Polecana sklep z wyposażeniem łazienek – www.nanolazienki.pl

Dobra bateria to taka, która została wykonana z mosiądzu. Materiał ten jest ciężki i można go odróżnić, po prostu biorąc dany model do ręki. Mosiądz nie koroduje i to właśnie dzięki niemu baterie są tak trwałe. Drugim ważnym elementem, na jaki musimy zwrócić uwagę to głowica. Najlepsze są te ceramiczne, ponieważ to właśnie one odpowiedzialne są za długotrwałą i bezawaryjną pracę. Nie są to jedyne elementy, które są ważne podczas wyboru baterii, ale na pewno to właśnie one odpowiedzialne są za prawidłowe działanie. Istotne są też elementy, dzięki którym możemy znacznie zmniejszyć zużycie wody.

Perlatory czy ograniczniki przepływu znajdujące się w bateriach nie są dużo wyższym kosztem. Jednak to właśnie one mogą mieć wpływ na zmniejszenie zużycia wody, nawet o połowę. Istotne jest także to czy dany model baterii posiada obracaną czy wyciąganą wylewkę. Takie elementy są ważne ze względu na to, bo mogą nam znacznie ułatwić codzienną pracę w kuchni. Wyciąganym wężem można z łatwością obmyć warzywa, owoce lub też po prostu napełnić naczynie wodą, bez konieczności wstawiania go do środka.