kabina prysznicowa

Tania i dobra kabina prysznicowa – czy to możliwe?

Pomimo dużej różnorodności na rynku kabin prysznicowych wcale nie jest łatwo wybrać tą idealną do swojej łazienki.  Oferowane w sklepach modele coraz częściej posiadają dodatkowe wyposażenie, specjalne powłoki czy profile dostępne w różnych wersjach kolorystycznych.

Nie zawsze jednak te wszystkie dodatkowe opcje są niezbędne. Każda z nich oznacza natomiast, że kabina jest sporo droższa od wersji podstawowej. Podpowiadamy w co warto zainwestować, a co nie zdaje egzaminu na co dzień. Jeśli zależy nam na modelu, który po prostu ma być tani, bo będzie znajdował się np. na działce lub w innym miejscu, gdzie będzie się z niego korzystać sporadycznie, możemy wtedy sugerować się ceną.

kabiny

Chociaż nieopłacalne jest kupowanie kabin, które zostały wykonane z plastiku. Takie, które są zrobione ze szkła nie kosztują dużo więcej. Odwiedzając sklep z kabinami prysznicowymi lazienkiabc lepsze będą oczywiście modele wykonane z bezpiecznego szkła, hartowanego. Właśnie ten rodzaj szkła w przypadku zbicia nie spowoduje zranienia, a rozpadnie się w niezwykle drobne elementy.

Kabina z powłoką czy nie?

Korzystnie z kabiny jest szybkie i tak naprawdę posiadając ją możemy oszczędzić sporo na zużyciu wody a także i miejscu w łazience. Jest jedna rzecz, która jest jednak jej wada. Jest to utrzymanie kabiny w odpowiedniej czystości. Często po skorzystaniu z natrysku na powierzchni szkła pozostają nieestetyczne zacieki.

Oczywiście można je usunąć podczas czyszczenia, czynność tą należy wykonać po każdorazowej kąpieli. Na rynku są kabiny, które posiadają specjalne powłoki, które to zapobiegają osadzaniu się zanieczyszczeń wapiennych oraz tych z mydła. Taka powłoka znacznie ułatwia sprzątanie kabiny.

Cząsteczki wody łączą się z sobą, a spływając zabierają z sobą wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Powierzchnia pozostaje czysta i wolna od zacieków. Oczywiście kabina posiadająca powłokę jest droższa, jednak takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo czasu i nerwów, a to jest nieocenione.