szafki pod umywalkę

Strefa umywalki – jak ją dopasować do indywidualnych potrzeb domowników?

Strefa umywalki jest najważniejszym punktem w łazience. To właśnie tam kończymy i zaczynamy dzień. Jest naszym centrum łazienkowego dowodzenia. Strefa umywalki składa się z: lustra, umywalki, szafki i baterii.

Ma być ona nie tylko funkcjonalna, ale także i estetyczna. To w końcu właśnie na nią zwracamy uwagę zaraz po wejściu do łazienki. Dziś mamy naprawdę duży wybór ceramiki, baterii czy szafek. Dzięki temu możemy dopasować wszystkie elementy do wzrostu domowników, poczucia estetyki a także stylu w jakim ma być urządzona łazienka. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę wybierając poszczególne elementy.

Oferta szafek pod umywalkę – www.lazienkiabc.pl/Szafki-pod-umywalke-c234

Szafka podumywalkowa – jaką wybrać?

Szafka podumywalkowa, to najważniejszy mebel w łazienkowej przestrzeni. Jeśli z łazienki mają korzystać osoby wysokie, najlepiej jest wybrać modele podwieszane. Z łatwością można bowiem zawiesić szafkę wyżej niż w przypadku modeli stojących, które zazwyczaj mają taką samą wysokość. Jest to istotne, ponieważ osoby wysokie nie będą musiały schylać się by chociażby umyć twarz. W przypadku domowników o niższym wzroście lub osób niepełnosprawnych szafkę można zawiesić niżej.

łazienka

Wybierając szafkę należy zwrócić uwagę nie tylko na jej walory wizualne, ale także i parametry techniczne. Szafka powinna być wykonana z materiałów odpornych na działanie wilgoci. A także z takich, które są bezproblemowe podczas czyszczenia. Najkorzystniej jest wybrać szafkę od dobrego producenta. Będziemy mieli wtedy pewność, że nie tylko została wykonana z dobrych materiałów, ale i w razie takiej potrzeby będziemy mogli otrzymać do niej części zamienne.

Umywalka – na co zwrócić uwagę?

Umywalka jest kolejnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Ceramika- ceramice nie równa! Umywalki, te które są godne polecenia, to właśnie te, które zostały wykonane z dobrej jakości ceramiki. Wiele firm posiada innowacyjne materiały, które odporne są na wiele negatywnych czynników.

Posiadają między innymi dodatkową odporność na odpryśnięcia i pęknięcia. Dodatkowo wiele modeli posiada specjalną powłokę o właściwościach hydrofobowych. Cząsteczki wody na niej odpychają się od siebie i spływając zabierają wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Do najpopularniejszych modeli dziś należy zaliczyć umywalki nablatowe czy stawiane na blat w kształcie misy.