nowoczesna łazienka

Nowoczesne trendy łazienkowe, które ułatwiają życie!

Łazienka jest jednym z pomieszczeń, które w ostatnich latach przeszło największą metamorfozę. Z całą pewnością nie jest to już tylko miejsce, w którym chcemy się umyć czy przeprowadzić inne zabiegi higieniczne. Od nowoczesnej łazienki oczekujemy tego, że to właśnie w niej zrelaksujemy się i odpoczniemy po ciężkim dniu. Dlatego dużą rolę w niej odgrywają wszystkie elementy wyposażenia, kolorystyka ich a także i design.

aranżacja łazienki

Na co warto postawić?

Dobre produkty, które ułatwią nam codzienne korzystanie z łazienki to takie, które łączą w sobie ciekawe wzornictwo z ponadprzeciętną funkcjonalnością. Chodzi o to, by z łazienki korzystało się z przyjemnością, a także by sprzątanie jej nie trwało zbyt długo. Jednymi z elementów, które chyba wybierane są coraz częściej, są bezkołnierzowe miski WC.

Podwieszane miski, które zostały pozbawione kołnierza wewnętrznego zabierają mniej miejsca, niż klasyczny kompakt stojący. Ze względu na brak wewnętrznego rantu nie ma dodatkowego miejsca, gdzie mogą gromadzić się i namnażać groźne dla zdrowia drobnoustroje.

Powierzchnię miski można też szybciej, skuteczniej spłukać i to używając w tym celu mniejszą ilość wody. Miski WC z całą pewnością są bardziej ekologiczne niż kompakty.

Ekologiczna bateria – czy to się opłaca?

Jednymi z ważniejszych elementów wyposażenia łazienkibaterie. Nikt chyba nie jest w stanie wyobrazić sobie funkcjonalnej łazienki właśnie bez nich. Wybór ich dziś jest ogromny i można wręcz pogubić się w gąszczu ofert. Są to urządzenia, z których korzystamy często.

Jednocześnie zależy nam na tym, by nie tylko dobrze wyglądały, ale i były bezawaryjne a także łatwe podczas czyszczenia. Wybierając baterię warto jest postawić na modele, które są lepsze. Modele ekologiczne dodatkowo przyczynią się do zmniejszenia zużycia wody, podczas normalnego użytkowania i to w sposób znaczny.

Baterie te być może kosztują więcej, jednak koszt ten zwraca się w niższych rachunkach za wodę. Z coraz wyższym zainteresowaniem tymi produktami można zauważyć, że cena za nie staje się niższa.