nowoczesna łazienka

Nowoczesna łazienka – czyli tak naprawdę jaka?

Nowoczesne wnętrze dla każdego może oznaczać tak naprawdę coś zupełnie innego. W aranżacjach, które są opisywane jako nowoczesne na pewno na pierwszym miejscu liczy się funkcjonalność, ale i estetyka. Nowoczesne wnętrze powinno być wygodne, ale jednocześnie takie, które będzie sprzyjało relaksacji i poczuciu odprężenia. Co jest ważne w takiej aranżacji? Na co warto postawić i czy każda łazienka może być nowoczesna?

aranżacja łazienki

Mała, nowoczesna łazienka w bloku

Nowoczesne wnętrze powinno być przede wszystkim uporządkowane. Dlatego tak ważną rolę pełnią meble. Powinny być one pojemne, by schować kosmetyki czy środki chemiczne. Te elementy nie powinny pozostawać na widoku. Na zewnątrz powinno pozostawać jak najmniej elementów. Nowoczesne meble pozbawione zostały uchwytów. Zazwyczaj są to proste bryły, które działają na zasadzie „push”. Szufladę taką czy szafkę wystarczy lekko nacisnąć, by ją otworzyć i lekko nacisnąć, by ją zamknąć.

Źródło artykułu: www.nanolazienki.pl

W nowoczesnej łazience ważny jest rodzaj miski WC

W takiej aranżacji nie ma miejsca na dużą ilość ornamentów i dekoracji. Dlatego też najpopularniejszym wyborem są miski WC zamiast kompaktów. Mają one znacznie mniej elementów zewnętrznych. Na zewnątrz znajduje się bowiem sama miska WC i widoczny jest przycisk spłukujący. Reszta schowana jest w ścianie.

Miski WC zajmują znacznie mniej miejsca od klasycznych kompaktów i ze względu na to, że widoczna jest podłoga pod nimi – przyczyniają się do powiększenia optycznego wnętrza. Wybierając miskę WC warto zdecydować się na taką, która została pozbawiona kołnierza wewnętrznego. To właśnie w tych zakamarkach zazwyczaj gromadzą się namnażają groźne dla zdrowia drobnoustroje i bakterie.

Baterie w nowoczesnych łazienkach!

Baterie w nowoczesnych aranżacjach są często jedyną ozdobą. W ultranowoczesnych, ergonomicznych wnętrzach często wybierane są baterie podtynkowe. Ich największą zaletą jest estetyka. Jest znacznie mniej elementów zewnętrznych niż w standardowych modelach. Tym samym utrzymanie ich w należytej czystości jest też dużo łatwiejsze.

Wielu osobom wydaje się, że w razie awarii trzeba skuwać ściany by wymienić chociażby uszczelkę. Nie zawsze tak jednak jest. Te modele są bardziej wytrzymałe chociażby dlatego, bo wszystkie elementy mechaniczne umieszczone zostały w ścianie, gdzie nie są narażone na negatywne działanie wilgoci.