aranżacja modnej łazienki

Modna łazienka – jak zaaranżować?

Modna łazienka w zależności od danego roku czy okresu wygląda inaczej. Z całą pewnością na innych elementach skupialiśmy się jeszcze kilka lat temu, inaczej wygląda to dziś.  Nie ma także jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: jaka jest tak naprawdę modna łazienka. Dla każdego odpowiedz może być inna. Możemy snuć ogólne wnioski. Są one poparte tym co Polacy wybierają najchętniej i w jakich wnętrzach statystyczny Polak czuje się najlepiej.

modna łazienka

Łazienka inspirowana naturą

Jednym z trendów, który zdaje się być aktualny wciąż jest inspiracja naturą. W świecie którym jesteśmy atakowani wciąż z tak wielu stron bodźcami kolorystycznymi czy dźwiękowymi, w swoim własnym mieszkaniu chcemy po prostu od tego uciec i odpocząć. Rozwiązaniem jest urządzenie wnętrza w taki sposób, by sprzyjało ono relaksacji.

W całym domu pomieszczeniem, od którego oczekujemy najwięcej jest łazienka. To właśnie w niej bowiem chcemy się zrelaksować po ciężkim dniu, zrzucić z siebie problemu i troski a także poczuć tak naprawdę sobą. Dlatego właśnie jej wystrój odgrywa tak ważną rolę. Modne są nie tylko drewnopodobne płytki, ale także i meble z drewnianymi dekorami. Popularna jest także kolorystyka, która inspirowana jest naturą.

Farba zamiast płytek

Przez dziesięciolecia to właśnie płytki uznawane były za materiał najbardziej trwały a także i estetyczny w łazienkach. Płytki są praktyczne podczas czyszczenia a także odporne na działanie wilgoci.

Jednak zauważyć można, że w modnych łazienkach coraz częściej na ścianach pojawia się specjalna farba, która odporna jest na warunki jakie panować mogą w łazience, czyli wilgoć i wahania temperatury. Farbę można w sposób łatwy zmienić. Jest też łatwiejsza podczas samej aplikacji i dużo tańsza. Często z malowaniem ścian możemy poradzić sobie samodzielnie. W przypadku kładzenia płytek zazwyczaj korzystamy z pomocy glazurnika, co nie jest najtańsze.

Biel i czerń w łazience

Dzisiejsza łazienka wcale nie musi być już tylko biała. Oczywiście wciąż najczęściej w domach Polaków znajduje się ona w takim właśnie kolorze. Jednak coraz częściej zauważyć można, że coraz odważniej podchodzimy do aranżacji. Idealnym polaczeniem kolorystycznym jest łazienka biało – czarna. Może być więcej koloru jednego lub drugiego.

Takie połączenie prezentuje się dobrze i jest ponadczasowe. Dodając chociażby akcenty kolorystyczne w postaci czarnych dodatków jesteśmy w stanie zmienić charakter całego wnętrza. Taka zmiana nie jest kosztowna. A także w razie potrzeby możemy dodatki zamienić na takie w kolorze czerwonym, żółtym, zielonym lub jakim tak naprawdę chcemy.