aranżacja łazienki

Łazienka ze skosami – jak urządzić?

Często łazienki urządzane są na poddaszach, posiadają wtedy skosy, które nie zawsze jest łatwo zagospodarować. Podpowiadamy jak to zrobić, by wnętrze było funkcjonalne a także i estetyczne! Łazienka na poddaszu może być niezwykle ciekawa i oryginalna, wystarczy tylko aranżację jej dokładnie zaplanować!

nowoczesna łazienka

Gdzie postawić wannę?

Wanny zazwyczaj stawiane są przy ścianach. W łazience ze skosem, nie zawsze jest to tak oczywiste. I często niektóre osoby po prostu obawiają się umieszczenia jej właśnie tam. Zasada jest prosta. Wszystko zależne jest od wysokości ścianki. Odpowiednia do umieszczenia wanny jest taka, która ma co najmniej 150 cm.

Ta wysokość będzie odpowiednia by uniknąć przypadkowego uderzenia. Jeśli ścianka jest niższa, jednak nie ma mniej niż 110 cm, można zamontować na niej miskę WC czy bidet. Taka jej wysokość pozwoli na normalne użytkowanie. W przypadku gdy zdecydujemy się na kabinę prysznicową, wiele zależy tak naprawdę od wysokości ścianek a także i od modelu, który nas interesuje.

Wiele osób po prostu nie zdaje sobie z tego sprawy, a jednak są producenci, którzy posiadają opcję zamówienia niestandardowej kabiny. Wtedy można dopasować ją idealnie do poddasza, jakim dysponujemy. Ścianki, na których znajdują się największe skosy można wykorzystać do zamontowania mebli. Można wybrać niski szafki, lub zdecydować się na zakup ich na wymiar.

Do zalet łazienki na poddaszu należy zaliczyć naturalne światło. Zazwyczaj właśnie tam znajdują się okna – nawet małe, zmieniają całą przestrzeń. Takie rozwiązanie nie tylko jest bardziej efektowne, jeśli chodzi o design, ale i pozwala na oszczędność energii. Jest też dodatkową niezwykle wydajną formą wentylacji.

Łazienki ze skosami często nie są łatwe podczas aranżacji. Wymagają ciekawych pomysłów i często nieszablonowego myślenia. Chociaż urządzenie jej nie jest łatwym zadaniem, to właśnie te wnętrza potrafią pozytywnie zaskoczyć! Skosy w końcu mogą być zaletą i wyróżnikiem tych miejsc!

Więcej aranżacji znajdziesz na blogu łazienkowym NANOlazienki.pl