Łazienka w stylu skandynawskim – jak urządzić?

W dzisiejszym świecie jesteśmy z każdej strony zasypywani bodźcami. Kolory, grafiki, dźwięki. To wszystko powoduje, że napędzamy się, często też rozdrażnienie. To właśnie dom jest naszą oaza, strefą komfortu, w którym łazienka ma szczególne znaczenie. To bowiem właśnie w niej chcemy się zrelaksować, nabrać dystansu i naładować się pozytywną energią. Właśnie dlatego tak ważna jest nie tylko funkcjonalność łazienki, ale też i design. Jednym ze stylów, który współcześnie cieszy się dużym zainteresowaniem jest styl skandynawski. Prosta, niewymuszona, estetyczna – podpowiadamy jak urządzić łazienkę, by taka właśnie była!

Ważna jest funkcjonalność

Można śmiało powiedzieć, że styl skandynawski, jest raczej oszczędny w formie, wręcz minimalistyczny – lecz nie chłodny. Zamiast skupianiu się na ciekawych formach mebli czy dodatków należy postawić na takie, które są przede wszystkim ergonomiczne, wysoce funkcjonalne. Istotne są pojemne meble, których zadaniem jest pomieszczenie wszystkiego, co niezbędne.

W takim wnętrzu, może naleźć się zarówno wanna jak i kabina prysznicowa – zależnie od naszych preferencji. Jeśli kabina to prosta – najlepiej z niskim brodzikiem. Wanna także oszczędna w formie, bez zdobionych nóżek.  Miska WC najlepiej podwieszana – im mniej widocznych elementów tym lepiej. W tym stylu mniej znaczy więcej!

łazienka

Łazienka inspirowana naturą!

Styl skandynawski w dużej mierze jest inspirowany naturą. Meble z drewna, podłoga – sprawiają, że w takim wnętrzu można naprawdę odpocząć – poczuć się sobą i zapomnieć o problemach. Naturalne dekory są modne od kilku sezonów i można określić je jako prawdziwy hit i coś ponadczasowego. Oczywiście najlepiej sprawdzi się naturalne drewno. Jednak te, które nadaje się do łazienek, nie należy do najtańszego. Jest to drewno egzotyczne, które odporne jest na działanie wilgoci. Możemy je jednak zastąpić takimi, które posiadają tylko drewniane dekory.

Praktycznie każdy producent mebli ma je w swojej ofercie. Cena ich jest znacznie niższa. Dekory do złudzenia przypominają naturalne drewno. Wybierając je możemy zaoszczędzić sporo. Tak samo na podłogę nie musimy wybierać prawdziwego drewna. Idealnie zastąpić je może płytka drewnopodobna. Jest nie tylko tańsza, ale i bardziej praktyczna. Mycie podłogi w takim przypadku jest niezmiernie proste.

Więcej inspiracji łazienkowych znajdziesz tutaj – Blog łazienkowy