Kabina prysznicowa jaką wybrać?

Branża łazienkowa z roku na rok rozwija się coraz szybciej. Ciągle wprowadzane są jakieś udogodnienia technologiczne, dzięki którym z łazienki korzysta się coraz to przyjemniej a czyszczenie jej nie sprawia tyle problemów co jeszcze kilka lat temu.

Jednymi z elementów wyposażenia, które przeszły sporą metamorfozę są kabiny prysznicowe. To właśnie one są chętniej kupowane niż wanny. Spowodowane jest to tym, że zazwyczaj współczesne łazienki nie są zbyt duże, a kabina zajmuje mniej miejsca od wanny. Z kabiny można skorzystać też bardzo szybko. W dzisiejszym świecie, w którym ciągle gdzieś pędzimy mamy coraz mniej czasu dla siebie. Dlatego szybkie skorzystanie z łazienki jest w cenie. Kabin prysznicowych jest naprawdę sporo. Do jej wyboru powinniśmy podejść jednak w sposób niezwykle poważny. Bo tylko dobrze wybrana będzie bezproblemowa przez wiele lat a także będzie prosta podczas pielęgnacji.

kabina kwadratowa Deante CUBIC

Na co zwracać uwagę podczas wyboru kabiny prysznicowej?

Podczas wybory idealnej kabiny prysznicowej powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów. Pierwszym z nich jest producent. Nie każda kabina, która się nam spodoba na pierwszy rzut oka, jest dobra. Tak naprawdę mogą więc wyglądać one tak samo, ale różnić się i to znacznie podczas użytkowania. Kabiny takich producentów jak Radaway, Sanplast czy Aquaform lub New Trendy należą do jednych z lepszych na rynku. Wykonane one zostały z dobrych materiałów, a to gwarantują bezproblemowe użytkowania. W razie jakichś problemów chociażby z systemem jezdnym nie ma też najmniejszego problemu żeby dostać do nich części zamienne.

Podczas wyboru kabiny powinniśmy zwrócić uwagę także na grubość szkła. Te lepszej jakości powinny mieć co najmniej 6 mm grubości. Takie szkło jest gwarancją bezpieczeństwa podczas kąpieli. Nawet w sytuacji, gdy zostanie ono zbite nie porani nas. Rozpada się ono bowiem w bardzo drobne drobinki, które nie są w stanie zrobić większej krzywdy oprócz zatarcia naskórka.

Kabina z powłoką czy bez?

Dziś już chyba wszyscy producenci kabin prysznicowych mają w swojej ofercie takie, które zostały pokryte specjalnymi powłokami. Mogą być to różne powłoki. Do najczęściej stosowanych zaliczyć można takie, które mają właściwości hydrofobowe i zostają nanoszone na szkło w odpowiedniej temperaturze w sposób mechaniczny.

Kabina, które pokryta została tego typu powłoką ma właściwości hydrofobowe. Krople wody łączą się z sobą i spływają. Zabierają razem z sobą wszelkiego rodzaju osady i zanieczyszczenia. Jest to idealne rozwiązanie, dzięki któremu codzienna pielęgnacja jest niezmiernie prosta. Taką powłokę zazwyczaj po ok pół roku należałoby odnowić za pomocą specjalnych preparatów. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zakupienie kabiny, która wykonana jest ze specjalnie zmodyfikowanego szkła. Takie szkło nie zmienia swoich właściwości. Jest to opcja lepsza jednak droższa.