Kabina prysznicowa – jaka najlepsza?

Aranżując łazienkę musimy podjąć wiele decyzji. Jedną z ważniejszych jest to, czy zdecydujemy się na zamontowanie tam wanny czy kabiny prysznicowej. Ze względu na mały metraż najczęstszym wyborem jest zakup kabiny prysznicowej. Zajmuje ona mniej miejsca niż wanna a także uznawana jest za bardziej praktyczną.

Z kabiny możemy skorzystać szybko, chociażby przed wyjściem do pracy czy szkoły a także podczas tej czynności zużyć mało wody. Kabina prysznicowa oznacza nie tylko funkcjonalność, ale i może przyczynić się do znacznego zmniejszenia zużycia wody. Podpowiadamy jakie kabiny są najczęściej wybierane i dlaczego!

słuchawka prysznicowa

Na co zwracać uwagę podczas wyboru? Co jest istotne?

Podczas wyboru powinniśmy kierować się kilkoma ważnymi zasadami. Niektóre modele mogą wyglądać bardzo podobnie, w rzeczywistości jednak mogą się znacznie różnić od siebie. Powinniśmy sprawdzić więc w pierwszej kolejności ich parametry techniczne. Ważne jest to, by kabina była wykonana z dobrej jakości szkła, które powinno być hartowane.

Grubość szkła powinna wynosić minimum 6 mm. Dzięki temu użytkowanie jej będzie bezpieczne. W razie uszkodzenia powierzchni, szyba zbije się na wiele małych części, które nie będą w stanie zrobić większej krzywdy.

Abyśmy byli w pełni zadowoleni z posiadanej kabiny, powinna posiadać ona albo specjalną powłokę szyby, albo być wykonana ze specjalnie zmodyfikowanego szkła. Dzięki temu kabina będzie posiadała właściwości hydrofobowe. Zanieczyszczenia na takiej powierzchni nie osadzają się w sposób łatwy. Krople wody łącząc się z sobą w większe – spływają i zabierają wszelkiego typu osady.

Oczywiście istotne jest także to, jakie profile znajdują się w kabinie oraz jaki jest jej system jezdny. Lepsze będą łożyskowane rolki, niż suwaki z tworzywa, które mogą w bardzo szybkim czasie popękać. Oczywiście korzystniej jest kupić kabinę od znanego i sprawdzonego producenta. Będziemy mieli wtedy pewność, że w razie jakiejkolwiek awarii części do niej będziemy mogli otrzymać bez większego problemu.