beton architektoniczny

Jakie płytki do łazienki?

Łazienka jest pomieszczeniem, które może zostać urządzone w dowolny sposób. Dzisiaj coraz częściej łazienki przypominają bardziej pokój dzienny niż miejsce, w którym tylko myjemy się i przeprowadzamy zabiegi higieniczne. Ważna jest estetyka, która powinna iść w parze z funkcjonalnością. Każdy element wnętrza ma znacznie a z całą pewnością do tych, które są jednymi z ważniejszych zaliczyć można płytki.

Współczesne płytki wyglądają inaczej niż modele sprzed dekady. Różnią się kształtem, fakturą i kolorystyką. Jakie modele są najbardziej popularne i dlaczego?

aranżacja łazienki

Gorący trend ostatnich sezonów – beton architektoniczny!

Beton architektoniczny jest materiałem surowym. Posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest odporny na wiele negatywnych czynników i tym samym idealnie nadaje się jako materiał do łazienkowych aranżacji. Beton architektoniczny zazwyczaj dostępny jest w dosyć dużych rozmiarach. Spore tafle prezentują się niezwykle efektownie i pozwalają na spora dowolność aranżacyjną. Zazwyczaj beton architektoniczny sprawdza się w aranżacjach tylu loft, industrialnych, ale także i we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych.

Beton dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych, od odcieni bardzo jasnych wpadających w biel po ciemne, które przybliżone są do czerni. Można je dowolnie łączyć i stworzyć dzięki temu wyjątkową aranżację.

Płytki drewnopodobne – inspirowane naturą

W nowoczesnych łazienkach często widoczna jest inspiracja naturą. Może ona przedstawiać się w różny sposób. Zazwyczaj znajdują się tam drewniane meble, lub podłogi. Oczywiście drewno naturalne, które będzie odporne czy wahania temperatury nie należy do najtańszych rodzajów. Można jednak wybrać meble, które posiadają drewniane dekory lub płytki drewnopodobne, które są bardzo przybliżoną imitacją.

Płytki drewnopodobne posiadają wiele zalet. Przede wszystkim ocieplają wnętrze i często to właśnie one stanowią kontrapunkt kolorystyczny w surowych aranżacjach. Są także niezwykle praktyczne. Pomimo tego, że do złudzenia przypominają drewno, to jednak są płytkami. Odporne są więc na działanie wilgoci i wahania temperatury. Są też bezproblemowe podczas czyszczenia. Dużą zaletą płytek drewnopodobnych jest też niska cena, której nawet nie należy porównywać z naturalnym egzotycznym drewnem.

Płytki czy farba?

Nie zawsze płytki muszą znajdować się w całej łazience. Coraz częściej znajdują się tylko w tzw. strefie mokrej, czyli w okolicy umywalki, kabiny prysznicowej. Reszta ścian pozostaje pokryta tylko farbą. Oczywiście nie jest to taka sama farba, która przeznaczona jest do pomalowania np. salonu. Ta, która może być wykorzystana w łazience to taka, która odporna jest na działanie wilgocią a także posiada właściwości antyseptyczne, zawiera zazwyczaj jony srebra.

Farba na ścianie posiada wiele zalet. Przede wszystkim położenie jej nie jest zbyt drogie, a w razie takiej potrzeby można po prostu zmienić kolor.

Więcej inspiracji znajdziesz na – www.LazienkiABC.pl