nowoczesna łazienka

Jaka bateria umywalkowa najlepsza?

Rynek branży łazienkowej jest dziś bardzo zróżnicowany. Decydując się na zakup obojętnie jakiego elementu wyposażenia możemy spotkać się z dużym wyborem produktowym. Jednym z większych dylematów dotyczy zakupu baterii umywalkowych. Dobrze dobrana bowiem będzie nie tylko ergonomiczna, ale i pozwalająca mieć wpływ na zmniejszenie ilości wypływającej wody a także mogą być ozdobą łazienki. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, by baterie łazienkowe były estetyczne i funkcjonalne przez wiele lat!

 baterie umywalkowe i wannowe

Zwróć uwagę na funkcje baterii!

To, że baterie spełnia swoją podstawową funkcje, czyli dostarczenie wody – to dziś stanowczo za mało! Najlepsze modele posiadają jeszcze więcej funkcji. Przede wszystkim mają realny wpływ na zmniejszenie zużycia wody.

Powinny być wyposażone w specjalne ograniczniki przepływu wody, przyciski eko czy po prostu zwykłe perlatory. Dzięki tym urządzeniom podczas normalnego, codziennego użytkowania można znacznie wpłynąć na ilość zużywanej wody. Przed zakupem baterii powinniśmy sprawdzić z jakiego materiału została ona wykonana. Jest ich kilka rodzajów. Najlepszy będzie mosiądz ponieważ materiał ten nie koroduje, a także jest niezwykle wytrzymały. Istotne jest „serce” baterii, czyli głowica.

Takie, które zostały wykonane z tworzywa sztucznego zazwyczaj szybko pękają. Do najlepszych zalicza się głowice ceramiczne, które są trwałe i potrafią działać bezawaryjnie przez wiele lat. Najlepsze modele posiadają głowice, które posiadają mikropory wypełnione smarem. Dzięki takiemu rozwiązaniu bateria może posłużyć nawet 20 lat. I przez ten cały czas działać tak samo płynnie.

Istotna jest ilość uchwytów!

Dla wielu osób ilość uchwytów jest przede wszystkim kwestią estetyczną. Nie jest tak do końca. Liczba uchwytów odpowiedzialna jest przede wszystkim też za chociażby ilość zużytej wody, jest więc niezwykle istotnym i ważnym czynnikiem. Najbardziej ekologiczne są baterie, które pozbawione zostały uchwytów, czyli tzw. modele sensoryczne.

Modelem, najpopularniejszym dziś jest z całą pewnością bateria posiadająca jeden uchwyt. Szybko można ustawić odpowiedni – pożądany strumień wypływającej wody niż w modelach wyposażonych w dwa kurki.