Jak niebanalnie urządzić łazienkę?

Współczesna łazienka jest pomieszczeniem, które może zostać urządzone na wiele sposobów. Nie musi być już typowo biała, chociaż tak naprawdę pomimo dużej różnorodności i tak zazwyczaj wybierana jest jasna kolorystyka. Aby wnętrze było niesztampowo warto postawić na inne kolory, faktury i elementy wyposażenia. Podpowiadamy co jest gorącym hitem ostatnich sezonów i na co warto zwrócić uwagę.

Więcej porad łazienkowych – www.lazienkiabc.pl

Łazienka w jakim kolorze?

Współcześnie modne są mocne kolory. Oczywiście łazienka nie musi być nimi wypełniona. Jednak warto postawić na jedną ścianę, która będzie się od razu wyróżniała po wejściu do wnętrza. Do dyspozycji mamy tak naprawdę wszystkie intensywne barwy, chociaż do najbardziej popularnych zalicza się czerń, granat, ciemną zieleń, turkus.

Reszta ścian może pozostać biała bądź rozbielona, by jeszcze bardziej skontrastować efekt. Na ścianach nie muszą koniecznie znajdować się płytki. Jest wiele farb, które dedykowane są właśnie łazienkom. Nie tylko odporne są na wilgoć czy szorowanie, ale także zawierają cząsteczki – np. jony srebra, które przeciwdziałają rozwojowi grzybów czy pleśni. Koszt farby jest także sporo niższy, niż płytek a w większości przypadków farbę można nanieś samodzielnie nie korzystając przy tym z pomocy glazurnika.

aranżacja łazienki

Wanna czy kabina prysznicowa?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. W dużej mierze wybór ten uzależniony jest od ilości miejsca, jaką dysponujemy a także stylistyką łazienki. Z całą pewnością zarówno z kabiną prysznicową, jak i z wanną można urządzić niebanalne wnętrze. Kabina, która przyciągnie spojrzenie i nie jest oczywistym rozwiązaniem, to taka która posiada czarne profile.

Nowoczesne modele montowane są na posadzce, nie wymagają brodzika a stosuje się do nich odpływy liniowe. Decydując się na wannę, warto wybrać model wolnostojący. To właśnie tego typu wanny zostały niedawno odkryte na nowo.

Idealnie, jeśli posiadają zdobione nóżki lub są w nietypowym np. czarnym kolorze. W niebanalnej łazience nie może także zabraknąć niebanalnych dodatków. Warto postawić na takie, które wyróżnią się kształtem czy fakturą od tych dostępnych na rynku.