Domowe sposoby jak czyścić baterię łazienkową

Łazienka jest pomieszczeniem, gdzie szczególnie zależy nam na tym, aby było czysto i higienicznie. W końcu to tam właśnie się myjemy i przeprowadzamy zabiegi higieniczne. Musi być to miejsce bezwzględnie czyste, bo tylko wtedy korzystanie z niej jest przyjemnością, ale także i jest bezpieczne.

Sposobów na czyszczenie łazienki jest wiele i z całą pewnością każdy posiada swój dobrze wypracowany. Niektórzy lubią zadziałać ostrą chemią, jednak nie zawsze sposób ten jest najlepszym, bo może uszkodzić delikatne chromowane powierzchnie baterii, lub szkło. Z całą pewnością nie tylko sposobem bardziej bezpiecznym, ale i tańszym jest czyszczenie łazienki domowymi preparatami! Przedstawiamy sposoby na czyszczenie łazienki w taki właśnie sposób.

baterie łazienkowe

5 najlepszych, domowych sposobów

Sposobów jest wiele, my przedstawiamy te, które naszym zdaniem są najbardziej powszechne i niezawodne. Pierwszym jest bez wątpienia woda i ocet. Preparat taki przygotowuje się w proporcjach 1:1. Takim roztworem można umyć niemal całą łazienkę! Ocet idealnie rozpuszcza i usuwa zacieki kamienne oraz osady z mydła. Przygotowanie go jest banalnie proste a efekt może nas pozytywnie zaskoczyć. Wiele osób uważa, że sposób ten jest dobry, jednak nie przepadają za specyficznym zapachem octu. W takie sytuacji można dodać trochę soku z cytryny dla zneutralizowania go lub olejku eterycznego, np. herbacianego.

Kolejnym sposobem na czystą łazienkę jest soda oczyszczona. Można stworzyć z niej papkę mieszając z wodą w proporcjach 3:1. Soda ma właściwości zmiękczające oraz czyszczące. Wspiera walkę z kamieniem a także i innymi zabrudzeniami.

Czyszczenie płytek jest jedną z tych czynności, które nie należą do najprzyjemniejszych. Płytki zazwyczaj mają dosyć dużą powierzchnię a czyszczenie ich związane jest z szorowaniem. Nie tylko jednak w tym przypadku ważne jest samo czyszczenie, ale i zabezpieczenie przed osadzaniem się zanieczyszczeń. Możemy oczywiście skorzystać ze specjalnych środków jakie dostępne są na rynku. Powierzchnię płytek można też zabezpieczyć wykorzystując chociażby wosk do czyszczenia karoserii, lub zwykłą oliwkę dla dzieci, którą można na płytki nanieść za pomocą wacika.

Aby wyczyścić baterię łazienkową również nie trzeba korzystać ze środków chemicznych. Zresztą źle dobrane mogą wręcz uszkodzić delikatną chromowaną powierzchnię. Do czyszczenia baterii nie można stosować środków, które posiadają ścierające drobinki lub chlor. To na skutek ich baterie, po krótkim czasie mogą przestać wyglądać estetycznie i posiadać ciemne, zielonkawe plamy, których nie da się usunąć. Sposobem na czyszczenie baterii jest skorzystanie z roztworu octowego- jest to chyba jedna z najlepsza metod!

Źródło artykułu: https://www.lazienkiabc.pl/Artykuly/Jak-skutecznie-czyscic-baterie-lazienkowe-1829.html