umywalka łazienkowa

Czarne i białe baterie łazienkowe

Baterie łazienkowe są jednymi z ważniejszych elementów wyposażenia. Tak naprawdę coraz częściej pełnią one coraz więcej funkcji i tym samym mamy wobec nich wyższe wymagania. Współczesna bateria nie tylko powinna cieszyć nasze oko, ale i być bezproblemowa podczas czyszczenia, bezawaryjna i powinna przyczyniać się do zmniejszenia zużycia wody.

Czy to jednak jest tak naprawdę możliwe? Okazuje się, że tak i wcale nie trzeba szukać długo, by znaleźć swój ideał. Praktycznie wszyscy wiodący producenci z branży sanitarnej mają w swojej ofercie baterie, które są odpowiedzią na te wymagania.

Wybierając więc dobrą baterię od sprawdzonego producenta, często nie zwracamy już takiej uwagi na parametry techniczne, ale właśnie na design. A jak się okazuje i tu się sporo zmieniło. Dzisiaj bowiem coraz częściej i chętniej wybierane są baterie w kolorze białym czy czarnym.

 białe baterie łazienkowe

Białe baterie łazienkowe

Tak naprawdę w wielu wnętrzach taka kolorystyka może się sprawdzić. Wnętrza skandynawskie, klastyczne a także nowoczesne często posiadają przeważającą część bieli i armatura taka może tam jak najbardziej pasować. Białe baterie łazienkowe można zestawiać w sposób konwencjonalny lub na zasadzie kontrastów.

Tak naprawdę właśnie z nimi można stworzyć stonowane, delikatne wnętrze, lub odważne. Zaletą białych baterii jest to, że nie widać na niej żadnych zacieków lub zabrudzeń. Ich następną zaletą jest też to, że nie rdzewieją. Będą tym samym nie tylko długo wyglądały estetycznie, ale i będą bardziej trwałe. Na białej powierzchni natomiast szybko może widoczny być kamień. Tym co wiele osób zniechęca to cena baterii białych. Niestety zazwyczaj jest ona wyższa i to sporo od modeli chromowanych.

Czarne baterie łazienkowe

Łazienka kojarzona jest z bielą, to właśnie ona podkreśla higienę i czystość jaka jest tam pożądana. Dlatego tak rzadko spotkać się możemy z czarnymi elementami wyposażenia. Zauważyć jednak można, że i w tej kwestii sporo się zmienia.

Coraz chętniej wybierane są baterie czarne. To właśnie takie baterie będą prezentowały się idealnie z białą zazwyczaj ceramiką. Czarne baterie są niezwykle efektowne. Wyglądają dobrze nie tylko ze zwykłymi ceramicznymi umywalkami, ale także i z kamiennymi czy szklanymi misami. Do wad czarnych baterii należy zaliczyć utrzymanie ich w czystości – może być ono bowiem kłopotliwe. Na powierzchni baterii widoczne mogą być osady i zanieczyszczenia. Baterie te tym samym należy często pielęgnować specjalnymi preparatami do tego przeznaczonymi.

Chociaż opisaliśmy baterie w kolorze białym i czarnym to tak naprawdę wybór ich jest jeszcze większy. Na rynku są bowiem modele, które dostępne są w kolorze złotym, szczotkowanej stali a także i w każdym kolorze, który sobie tylko wymyślimy.

Producenci wręcz prześcigają się we wprowadzaniu na rynek coraz to nowszych rozwiązań kolorystycznych. Czym jest ich więcej i stają się bardziej popularnymi, tym oczywiście ceny za nie są niższe.