baterie umywalkowe

Czarne baterie łazienkowe – czy są praktyczne?

W Polskich łazienkach zazwyczaj spotkać można baterie chromowane. To właśnie one uznawane są za najbardziej praktyczne, ze względu na bezproblemowe czyszczenie a także i takie, które po prostu pasują do niemal każdej aranżacji.

Baterie w chromie wybierane są także ze względu na długą tradycję. Po prostu wiele osób nie jest w stanie wyobrazić sobie tego, by ceramika nie była biała a bateria chromowana. Pomimo to coraz popularniejsze od kilku sezonów stały się baterie czarne. Podpowiadamy czy warto jest się na nie zdecydować i czy są bezproblemowe podczas użytkowania.

baterie łazienkowe

Jakie czarne baterie wybrać?

Od czasu, gdy baterie czarne stały się popularne, coraz większa ilość producentów wprowadziła te modele do swojej oferty. Poszczególne różnią się od siebie i to znacznie. Być może na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie, jednak po bliższym zapoznaniu się z nimi widać różnicę.

Różnice nie są związane tylko i wyłącznie z kolorem wykończenia, powinniśmy zwrócić też uwagę na parametry techniczne, bo to w dużej mierze od nich zależne jest to czy będziemy zadowoleni z wybranych modeli. Podczas wyboru powinniśmy zwrócić uwagę, na to czy głowica jest ceramiczna, oraz czy sama bateria jest wykonana z mosiądzu.

Warto zwrócić uwagę także na to czy posiada dodatkowe funkcje, które mogą przyczynić się do zmniejszenia zużycia wody. Mogą być to perlatory czy ograniczniki przepływu wody. Na rynku dostępne są też czarne baterie z termostatem. Jednymi z lepszych i częściej wybieranych są te marki Kohlman (Oferta baterii Kohlman – www.lazienkiabc.pl/Kohlman-p156/)

Czarne baterie do jakich wnętrz?

Baterie czarne stały się popularne wtedy, gdy łazienka przestała być już tylko biała. Ze względu na różnorodność kolorystyczną płytek, ceramiki wprowadzono na rynek baterie w zupełnie innej, nowej odsłonie. To właśnie one idealnie nadają się do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych. Potrafią podkreślić charakter wnętrz, czy uwypuklić to co chcemy. Idealnie wpisują się też w stylistykę loft czy styl steampunk. Są z jednej strony eleganckie, z drugiej zaś efektowne i niesztampowe.