Czarna łazienka z drewnem

W ostatnich latach zauważyć można, że łazienka stała się pomieszczeniem, które zaczęło pełnić więcej funkcji, niż jeszcze kilka, kilkanaście lat temu. Niegdyś było to miejsce, w którym wykonywane były czynności higieniczne, ewentualnie pranie.

Dziś to właśnie od łazienki oczekujemy tego, by się w niej odprężyć i zregenerować po ciężkim dniu. To właśnie przed drzwiami łazienki zrzucamy z sobie stres i problemy dnia codziennego. Dlatego tak ważną rolę spełnia jej aranżacja. Jedną z opcji jest łazienka czarna z elementami drewna.

czarna łazienka

Czy czarna łazienka jest praktyczna?

Oczywiście w dalszym ciągu prym wiodą łazienki w kolorze białym. To właśnie biel najbardziej kojarzy się ze sterylnością i higieną a także ma wpływ na optyczne powiększenie wnętrza. Coraz częściej i chętniej sięgamy jednak po odważniejsze kolory, w tym po czerń. Kolor ten jest nie tylko odważny, ale i elegancki. Czy jednak w każdej łazience będzie wyglądał dobrze np. w takiej niewielkiej? Podpowiadamy! ( więcej info na www.lazienkiABC.pl)

Tak naprawdę łazienkę, nawet niewielką, można zaaranżować w kolorze czarnym. Ważne jest jednak odpowiednie oświetlenie, lustra i to by wszystkie czarne elementy nie były matowe. Wysoki połysk posiada tą zaletę, że odbija światło i tym samym wnętrze wygląda na znacznie większe. Oczywiście łazienka nie musi być tylko wyłącznie czarna, mogą znaleźć się w niej białe elementy, które są przeciwwagą i kontrapunktem kolorystycznym. Łazienka może wyglądać tak samo dobrze, jeśli znajdą się w niej tylko czarne baterie czy akcesoria – takie rozwiązanie jest idealne więc do każdego wnętrza.

Czarne płytki, baterie i inne elementy wyposażenia łazienkowego idealnie współgrają z drewnem. Łazienka urządzona w taki sposób jest luksusowa, można się w takim wnętrzu pokusić o miedziane akcesoria lub takie w kolorze złota.

Współcześnie nie ma żadnego problemu z otrzymaniem czarnych baterii łazienkowych, płytek czy nawet ceramiki sanitarnej w takim kolorze. Wielu producentów poszerza swoja ofertę ze względu na coraz większy popyt na nie.