bateria łazienkowa

Baterie łazienkowe – jakie najlepsze?

Chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie funkcjonalnej łazienki bez baterii. Chociaż doceniamy ich funkcjonalność, to jednak zakup ich często pozostawiamy na samym końcu i nie zwracamy na nie zbytnio uwagi. Ważniejsze wydają się nam być płytki ceramiczne, wielkość wanny, czy kształt kabiny. Jednak to tak naprawdę baterie umywalkowe użytkowane są nawet kilkadziesiąt razy. Może zatem warto bliżej przyjrzeć się poszczególnym modelom, by kupić takie które nie tylko będą estetyczne, ale i ergonomiczne przez wiele lat?

bateria wannowa

Ile kosztują dobre baterie łazienkowe?

Udając się do marketu możemy znaleźć baterię, które kosztują 30 czy 40 zł. W innych miejscach możemy zobaczyć takie, które kosztują nawet i ponad tysiąc złotych. Chociaż na pierwszy rzut oka modele te nie różnią się niczym, gdy się im bliżej przyjrzymy zauważymy, że różnic jest wiele. Te najtańsze wykonane zostały z niezbyt dobrych materiałów, które pod wpływem użytkowania staną się mało estetyczne, a także nie są łatwe w czyszczeniu.

Polecany sklep z bateriami łazienkowymi – https://www.nanolazienki.pl/Baterie-lazienkowe-c1

Mogą też szybko zacząć przeciekać i zmieniać barwę. Z całą pewnością lepiej jest wydać trochę więcej i cieszyć się produktem, który nie tylko będzie przez wiele lat estetyczny, ale i pomoże zmniejszyć zużycie wody. Dobrej jakości baterie można znaleźć już w kwocie ok 200 zł. Za tą cenę otrzymamy baterię, która jest wykonana z mosiądzu i posiada ceramiczną głowicę. Może posiadać też perlator na końcu wylewki, który to odpowiedzialny jest za napowietrzanie wypływającej wody i ma bezpośredni wpływ na zmniejszenie zużycia wody. Jeśli chcemy otrzymać baterię lepszej klasy musimy jeszcze trochę do niej dopłacić. W zamian otrzymamy produkt, który może być wyposażony w ograniczniki przepływu wody, termostat czy też działać na fotokomórkę.

Zakup taki zwróci się po jakimś czasie w postaci chociażby niższych rachunków za wodę czy energię. Duże znacznie ma także to, że dobrej klasy baterie zazwyczaj pokryte są specjalną powłoką, dzięki której chrom nawet po długotrwałym użytkowaniu nadal błyszczy, a co najważniejsze jest też bezproblemowy podczas czyszczenia i pielęgnacji.

 

Jak czyścić baterie łazienkowe?

Wszystkie elementy w łazience należy czyścić i pielęgnować regularnie, nie tylko po to by lśniły, ale także by były higieniczne, a korzystanie z nich było po prostu bezpieczne. Na rynku jest duży wybór środków przeznaczonych do czyszczenia tylko i wyłącznie baterii. Takie dedykowane środki zazwyczaj są dobre, jednak tak naprawdę możemy zrobić podobne preparaty samodzielnie w domu.  Do jego przygotowania wystarczy woda i ocet w proporcjach 1:1.

Na końcu dodać możemy też sok cytrynowy, w celu zneutralizowania zapachu. Takim roztworem możemy przemyć baterię, ale nie tylko. Możemy nim umyć także sanitariaty, umywalkę, wannę czy kabinę prysznicową. Warto pamiętać także o tym, że baterii nie wolno myć preparatami zawierającymi ścierające drobinki. Mogą one bowiem porysować delikatną warstwę chromu i przyczynić się w przyszłości do tego, by wyglądały nieestetycznie.

Podczas pielęgnacji baterii łazienkowych warto pamiętać o tym, że najważniejsza jest regularność. Baterie czyszczone co kilka dni i wycierane do sucha przez długi okres czasu wyglądają dobrze i nie widać na nich zacieków, a kamień nie osadza się.